• +420 724 583 004
  • info@ogarbags.cz

Nejčastější dotazy

Doprava

Česká pošta doporučeně – 99 Kč
Česká pošta v rámci EU – 229 Kč
Po dohodě lze zaslat i mimo EU.

Možnosti platby

V našem eshopu můžete platit klasickým bankovním převodem, nebo Vám zašleme zboží na dobírku. V případě výroby kabelky  na zakázku vyžadujeme platbu předem.

Za jak dlouho dostanu zboží?

Většina našich výrobků směřujících k zákazníkům je individuálně upravena, ať už ražbou monogramu, vypálením obrázku do dřevěného dílu nebo specifickou kombinací barev kůže a prošití. Většinu kabelek tedy nešijeme na sklad, ale s jejich výrobou začínáme až s Vaší objednávkou. Méně náročné výrobky zasíláme většinou do 2 týdnů od objednání, někdy se ale objednávky nakupí, takže dodáváme běžně nejdéle do 3 týdnů od platby, pokud by to mělo být déle, dáme vědět. Pokud máte specifický požadavek na datum dodání, dejte nám to vědět v poznámce u objednávky, pokusíme se s tím něco udělat 🙂

Jak pečovat o naše kabelky?

O´GAR výrobky jsou povrchově upraveny přírodním voskem a směsí olejů, které kůži chrání a prodlužují její životnost. Dřevěné díly jsou povrchově upraveny zdraví nezávadným lakem. Dřevo je přírodní materiál, který při změnách vlhkosti mění své vlastnosti, proto nedoporučujeme naše výrobky vystavovat zvýšené vlhkosti. Přírodní materiály vyžadují péči, ale nijak náročnou, nebojte.

Kožené části ošetřujte O´GAR balzámem na kůži, který najdete v naší nabídce. Dřevěné díly v případě nutnosti otřete lehce vlhkou textilií.

Živočišné vs Veganské vs Recyklované

Pozor na trend veganských (neživočišných) a recyklovaných materiálů existující díky dalšímu chemickému zpracování odpadu plastu tedy ropy, které působí na povrch Vašeho těla stejně škodlivě ať už jsou recyklované či ne. Pro Vaši kůži není přirozenější a odolnější materiál nežli kůže samotná.

Co dřevěné kabelky a kácení stromů?

Máme stromy rádi a proto za tvorbou našich výrobků stojí především sekundární využití již jednou zpracovaného dřeva. Kabelky vyrábíme kombinací kůže a použitého dřeva (reclaimed wood), které je výjimečné svou patinou, příběhem a ekologickým přístupem. Pro vnitřní díly našich kabelek využíváme vyřazené překližkové palety, vnější díly můžou být třeba ze staré skříně. Použité a tedy recyklované dřevo (reclaimed wood) nás nesmírně baví. Takové dřevo má velké charisma a krásu. Používat již použité dřevo znamená recyklaci, která šetří naše životní prostředí a zachraňuje stromy.

Vyrábíte kabelky na zakázku?

Každá individuální zakázka je pro nás výzva a dělat věci na míru nás neskutečně baví. Nejčastěji přizpůsobujeme rozměry našich kabelek dle potřeb zákazníka např. pro notebook atd.. Veškeré dřevěné kabelky umíme dále vyrobit také v celokožené variantě.

Je možné do dřevěné části kabelky vypálit obrázek nebo text?

Ano, dřevěná kabelka na míru se hodí jako skvělý dárek k narozeninám, ale i pro sebe pro vlastní potěchu.. Kromě ražby monogramu si můžete v našem eshopu objednat kabelku na přání s vypálením vlastního obrázku nebo třeba citátu do dřevěného dílu kabelky. Kabelka s věnováním, s básničkou nebo třeba se slokou oblíbené písně dodá výrobku punc a originalitu. Do poznámky v objednávce stačí napsat, jaký text na kabelce chcete (popřípadě dopošlete logo, obrázek atd. emailem). Vypálení obrázku na přání je zpoplatněno částkou 300,- Kč.

Pokud si nejste jistí nebo to chcete probrat, napište 🙂

Kde koupit osobně?

Kromě eshopu můžete naše výrobky ze dřeva a kůže pořídit i v kamenných obchodech:

– Place store Brno (web)

– Place store Bratislava (SR) (web)

Na každém prodejním místě najdete jen pár kousků z naší dílny, tj. ne vše, co je zde na eshopu, je i v obchůdcích.

Pátráme i po dalších místech, kde by o naši práci byl zájem. Víte o nějakém? Prosím dejte nám vědět!

Můžete nás také navštívit v naší dílně v Rymicích, kde kabelky vyrábíme.

Akce & trhy

V průběhu roku jezdíme prodávat naše výrobky na různé trhy. O akcích, kam se chystáme, dáváme vždy vědět na Instagramu.

Máte jiný dotaz?

Napište nám, rádi odpovíme